Ana sayfa » Freelance google SEO Uzmanı

Freelance google SEO Uzmanı

Google standartlarına ve beklentilerine uygun, kullanıcı dostu, hızlı internet sitelerine sahip olma istiyorsanız öncelikle bir uzmana ihtiyacınız vardır. Bu web tasarımı ve SEO işini iki türlü yaptırabilirsiniz. Freelance SEO Uzmanı ile çalışabilirsiniz yada Dijital Reklam Ajansı ya da SEO Firmasını ile çalışmayı tercih edersiniz.

Firmalar SEO çalışması yaptırmak istediklerinde öncelikle nasıl bir SEO uzmanı ile çalışmak istediklerine karar verir. Aylık ödeme ile bir SEO ajansına işlerini teslim edebilir. Ya da freelance olarak bu işi yapan bir uzmanla anlaşıp SEO hizmeti veya SEO danışmanlığı alabilirler.

Pursaklar Freelance SEO Uzmanı
freelance seo uzmanı


Kurumsal SEO hizmeti almaya karar verdiğinizde işlerinizi düzenli bir şekilde çalışan ekibe teslim edersiniz. Sözleşmeye uygun ödemelerini yaparak düzenli SEO raporları ve site analizleri arama sonuçlarında ilk sayfalara çıkarsınız. Böylece hedef kelime yükselişi ile ziyaretçi sayılarını artırabilirsiiz. Şirketinize kurumsal web tasarım yapıldığında işinde uzman freelancer çalışan SEO uzmanı ile çalışarak ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Sürekli ilerleyen teknoloji karşısında kendini sürekli geliştirmek durumunda olan SEO Uzmanı, arama motorlarının dinamik güncellemelerini sürekli takip ederek kendini yenilemelidir. Google tarafından açıklanan güncel bilgi SEO Uzmanı tarafından tekip edilmelidir.

İkinci seçenek olan freelance SEO hizmeti alma kararı ise farklı sorunları beraberinde getirir. SEO Referanslarını inceleyip bulduğunuz tecrübeli ve tam profesyonel Freelance SEO Uzmanı ile çalışma kararı aldığınızda aşağıdaki açıklamaları bilmelisiniz:

Bir web siteniz var ve freelance SEO danışmanlığı hizmeti alarak ürün satışınızı artırmak, daha çok müşteriye ulaşmak istiyorsunuz diyelim. Freelance SEO desteği veren uzman size danışmanlık hizmeti kapsamında yol gösterecek ve bilgi verecektir. Siz sürekli daha iyi hale gelmesini istediğiniz web sitenizi bir an önce iyi bir konum getirmek ve hemen para kazanmak isteyeceksiniz. SEO Uzmanı ise bir iş planı dahilinde her müşterisine belli bir zaman ayırırı. Belli bir plan dahilinde çalışmak durumundadır. Anlayışlı ve SEO çalışmasının ne kadar zor olduğunun farkında olan 8-10 kurumsal firmayla uzun soluklu ilişkiler kuran bir SEO uzmanı şanslı sayılır.

Yapmanız gereken aslında çok kolay. Freelance SEO Danışmanı ile çalışacaksanız, yapılan çalışmaların raporlamasını isteyebilirsiniz. Hedef kelimelerinizin sıralamasını takip edebilir, gidişata göre çalışmaya devam etme ya da çalışmayı durdurma kararı alabilirsiniz.

Kurumsal bir SEO ajansı ile çalışırken de web sitenizdeki değişiklikleri ve Google sıralamasını takip etmelisiniz. 5-6 ay geçmesine rağmen google sıralamada yükseliş olmazsa SEO firması ya da dijital reklam ajansı sizin işinize yeterince ilgi göstermemiştir.